MUDr. Radomil SCHREIBER

Váš zubní lékař

hygienistka

zubní hygienistka

Zubní hygienistka je odborný zdravotnický pracovník, který Vám pomůže udržet vaše zuby zdravé a krásné. Hlavní náplní práce zubní hygienistky je prevence ve stomatologii: prevence zubního kazu a prevence parodontopatií (zánětu dásní a „paradentózy").

Činnost hygienistky: vzdělávat pacienta, seznámit jej s důvody proč dodržovat ústní hygienu (proč čistit zuby) a vysvětlit a nacvičit s pacientem správnou techniku čištění zubů, kontrolovat stav dutiny ústní z hlediska hygieny a aktivně vyhledávat stavy vedoucí k rozvoji kazivosti nebo parodontopatií (přítomnost dráždění zubním kamenem, plakem, nevhodnými výplněmi, korunkami...) aktivně odstraňovat příčiny onemocnění ústní dutiny – odstraňování zubního kamene a chronických dráždění (převislé výplně, korunky, případně ve spolupráci s lékařem) provádět estetické zákroky: čištění zubů od pigmentací a skvrn, bělení zubů.

Úvodní série ošetření hygienistkou probíhá nejčastěji ve dvou až čtyřech sezeních po cca 30-60 minutách, kdy je provedeno postupné důkladné vyčištění zubního kamene včetně kamene poddásňového (který není běžnými postupy odstranitelný) a pacient se naučí správně pečovat o ústní hygienu.

Následovat by měly pravidelné kontroly 2-3 x ročně (tzv. re-call), při nichž se kontroluje hygiena, procvičuje technika čištění a preventivně odstraňuje případný zubní kámen.

Práce dentální hygienistky není hrazena ze zdravotního pojištění. Některé zdravotní pojišťovny ošetření z části proplácejí na podkladě stvrzenky za ošetření.

 

Ceník ošetření:

vstupní sezení (do 45 minut) 1 400,- Kč

30 minutové sezení 1 000,- Kč

60 minutové sezení 1 600,- Kč

bělení zubů 4 700,- Kč

ošetření citlivých zubních krčků 500,- Kč

pískování zubů 800,- Kč

 

Cena za ošetření se Vám vrátí krásným úsměvem vlastními zdravými zuby a ušetřenými penězi za ošetření zubním lékařem.

 

NA OŠETŘENÍ SI SEBOU NEZAPOMEŇTE VZÍT VŠECHNY POMŮCKY, KTERÉ DOMA POUŽÍVÁTE PŘI ÚSTNÍ HYGIENĚ (kartáček, mezizubní kartáčky, nitě apod.).

 

Podle nového nařízení stomatologické komory může zubní hygienistka na ošetření přijmout pacienta pouze se žádankou od jeho zubního lékaře. U pacientů bez žádanky může provést pouze instruktáž správného čištění zubů. Žádanku vám vystaví váš zubní lékař. 

 

K našim zubním hygienistkám se můžete objednat pouze telefonicky přes ostravskou recepci na čísle 722 367 815. 

do Frýdlantu nad Ostravicí se nově objednávejte na telefonním čísle 722 367 814, zubní hygiena ve Frýdlantu už nespadá pod naše zdravotnické zařízení

 

Celý článek